Misja Nowa Nadzieja

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Kim jesteśmy?

Email Drukuj PDF

Działamy już od 1988 roku

Misja "Nowa Nadzieja" jest ewangeliczną organizacją charytatywną, która powstała w roku 1988 i działa w ramach Kościoła Zielonoświątkowego w Polsce.

Odkąd rozpoczęliśmy działalność, niezmiennie naszym głównym celem jest docieranie z przemieniającą życie Ewangelią do ludzi uzależnionych i ich rodzin zgodnie ze słowami Ewangelii Łukasza 4,18-19:

"Duch Pański nade mną, przeto namaścił mnie, abym zwiastował ubogim Dobrą Nowinę, posłał mnie, abym ogłosił jeńcom wyzwolenie, a ślepym przejrzenie, abym uciśnionych wypuścił na wolność, abym zwiastował miłościwy rok Pana".

Misja posiada Statut, zatwierdzony przez władze Kościoła i prowadzi działalność pożytku publicznego w kraju za pośrednictwem organizacyjnie wyodrębnionych oddziałów oraz stacjonarnych ośrodków rehabilitacyjnych. Celem statutowej działalności Misji jest niesienie pomocy socjalnej, terapeutycznej i duchowej osobom uzależnionym, bezdomnym, ubogim i ich rodzinom. Misja współpracuje z innymi, podobnymi chrześcijańskimi organizacjami na świecie.

Nasza misja i wizja

Naszą misją jest odnalezienie bliźniego w jego beznadziejnej sytuacji, zaoferowanie mu kolejnej szansy wyjścia z problemu, tak by przez moc Ewangelii doświadczył przemiany życia, i jako nowonarodzone dziecko Boże mógł powrócić do pełni wartościowego życia w rodzinie i społeczeństwie.

Naszą wizją jest Kościół, który dociera z Ewangelią przemieniającą życie, do ludzi odrzuconych w naszym społeczeństwie, zagrożonych wykluczeniem, uzależnionych i bezdomnych.

Podstawy prawne

Misja "Nowa Nadzieja" jest jednostką organizacyjną Kościoła Zielonoświątkowego w RP prowadzącą działalność pożytku publicznego w rozumieniu art. 3 ust. 1 i 3 Ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 o działalności pożytku publicznego i wolontariacie (Dz.U. Nr 96, poz. 873

Misja posiada osobowość prawną i działa w oparciu o Ustawę z dnia 20 lutego 1997 r. o stosunku Państwa do Kościoła Zielonoświątkowego w Rzeczypospolitej Polskiej (Dz.U. Nr 41, poz. 254) oraz Statut Misji zatwierdzony przez władze Kościoła.

Ustawa o stosunku Państwa do Kościoła Zielonoświątkowego w RP Statut Misji "Nowa Nadzieja"

Poprawiony: piątek, 27 listopada 2009 09:47  

Przekaż darowiznę

Sonda

Czy twój Kościół pomaga ludziom uzależnionym?